שיעורי צ’יקונג

בחיי היום יום אנו נתונים ללחצים שונים המשפיעים רבות על בריאותנו. עלינו לתמרן בין הדאגה למשפחתנו לבין הדאגה לקריירה שלנו, כמו גם לשמור על קשר עם החברים והמשפחה המורחבת.  המערבולת הזו גורמת לא פעם למתח, לחץ וחרדה אשר משפיעים רבות על הבריאות הנפשית והפיזית. וכך, האדם החרד נתון לא אחת להתפרצויות זעם, ואף סובל מבעיות רפואיות כמו קשיי נשימה או חולשה כללית.


 

מגיעים לשיעורי צ’יקונג

שיעורי צ’יקונג נועדו לסייע לאדם להתגבר על מתחים נפשיים כמו גם על בעיות רפואיות המתבטאות בסימפטומים בלתי נעימים כמו הצטננויות, כאבי ראש או כאבי מפרקים. הצ’יקונג שייך לרפואה הסינית ומושתת על תרגילי תנועה בשילוב תרגילי מדיטציה. השיעורים כוללים שורה ארוכה של תרגילים אשר לקוחים מן הטבע. כך למשל, ישנם תרגילים שנועדו לחקות את תנועתן של החיות: תרגיל נמר מחזק את הריאות, תרגילי עגור מחזקים את הלב ותרגילי דוב משפרים את תפקודו של הכבד. כמו כן, השיעורים כוללים תרגילי הרפיה בסיסיים, איסוף צ’י מן היקום לצורך ריפוי, תרגילים לשחרור עמוד השדרה וכן תרגילים שנועדו לפתוח את מפרקי הגוף.

להכיר את האנרגיות

שיעורי צ’יקונג מבוססים על חמש אנרגיות הקיימות בעולם:

  • עץ – אנרגיה הקשורה להתפתחות וצמיחה. היא מייצגת את הצבע הירוק והאביב ומסמלת את הכבד.
  • אדמה – אנרגיה זו קשורה ליציבות והזנה. הצבע שלה הוא צהוב והיא מסמלת את הטחול.
  • אש – מציינת הבשלה, פריחה, התרחבות. צבעה אדום והיא קשורה אל הלב.
  • מתכת – מסמלת צמצום, טוהר, התכנסות. היא קשורה לצבע הלבן ומייצגת את הריאות.
  • מים – מסמלת שקט, זרימה, מסתורין ואפלה. קשורה לצבע הכחול ומייצגת את הכליות.

לחמשת האלמנטים האלה יש תפקיד במהלך תרגולי הצ’יקונג. כל אחד מהם כולל תנועה משלו, ויש צורך להעמיק בתרגול כדי להבין את המשמעות העמוקה של התנועות. חמשת האלמנטים מייצגים גם דפוסי אישיות שונים ומסמלים תהליכים פסיכולוגיים ונפשיים שעוברים במוחו של האדם.

מתרגלים צ’יקונג עם מקצוענית

רוני ויסמן היא מורה בכירה ומטפלת מוסמכת בתחום הצ’יקונג. רוני עברה הכשרות שונות בתחום הרפואה הסינית והצ’יקונג וכעת היא מנחה אחרים לקראת מציאת איזון הצ’י שלהם, הלוא היא אנרגיית החיים. אם גם אתם מעוניינים לשפר את איכות החיים שלכם, זה הזמן להירשם לסדנת צ’יקונג ולהתחיל לחוש בשינוי החיובי.