רגע של רוגע

Posted by mcadmin on  19 באפריל 2021
סגור לתגובות על רגע של רוגע
Category: מאמרים

קרדיט: Gerd Altmann

רגע של רוגע

שתי דקות של החיבור שלכם לעצמכם להרגשה טובה, בבוקר, בערב ובתוך הפסקה קצרה של שקט באמצע היום.

מתח ולחץ נפשי הם חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, בתקופה זו במיוחד. לחץ נפשי מביא לחוסר סובלנות, לעצבנות, לחשדנות, לבעיות בתפקוד המיני, לדיכאון, לְמָה לא. בנוסף, יש לו גם השפעות גופניות רבות, החל מבעיות בהרגלי אכילה ושינה ועד להיחלשותה של המערכת החיסונית, המביאות לשכיחות גבוהה יותר של מחלות ולהאצת תהליכי הזדקנות.

מחקרים הוכיחו שתירגול צ’י-קונג תורם להפחתת לחץ ומשפיע על הגיל הביולוגי שלנו.

התירגול מאפשר להקל על עצמנו.. להירגע – 2 דקות שאתם חייבים לעצמכם

חיבוק והמשך קיץ נעים,

רוני.

מה שינתה אצלי הקורונה – פוסט אישי

Posted by mcadmin on  30 במרץ 2021
סגור לתגובות על מה שינתה אצלי הקורונה – פוסט אישי
Category: מאמרים

מה שינתה אצלי הקורונה – פוסט אישי

מה שינתה אצלי הקורונה - פוסט אישי

הקורונה, שינתה לפני שנה וקצת כל אספקט בחיים שלנו, וחשבתי על כך שזה זמן מתאים לחזור ולהתבונן בשינויים הללו, ולשאול ברוח התקופה “מה נשתנה?”. כמי שעוסקת שנים רבות בנושא של יצירת בריאות ואיכות חיים וכיצד היא לוקחת חלק מהותי בחיים שלנו – אין ספק שהקורונה היוותה קטליזטור ואקסלרטור מדהים לכך. חשבתי שישנם תחומים רבים בהם נגע השינוי הזה בשנה האחרונה – והחלטתי להביא את אותם שינויים דרך הפילטר האישי שלי. זה בהחלט לא פוסט שמייצג את כולם, ואני בטוחה שאחרים חוו את התקופה הזו בצורות שונות ומגוונות, אבל היה לי חשוב להביא פוסט חגיגי שמסכם את מה שאני קוראת לו: “הקורונה האישית שלי”.
הפוסט נכתב בהשראת זוהר אוריין, יועצת לחדשנות וטרנספורמציה, שהיא אחד ממקורות ההשראה שלי בשנה האחרונה.

יחסים. המחקר הארוך ביותר על יצירת חיים מאושרים שנערך על ידי הארוורד ביזנס סקול, לאורך 74 שנים. על ידי ארבעה דורות של חוקרים שגילגלו את המחקר מאחד לשני, על כ 750 אנשים גילה שמה שהופך אנשים למאושרים זה לא כסף, לא תהילה, ולא נכסים פיזיים. מה שהופך אנשים למאושרים יותר ובריאים יותר זה יחסים טובים! גם בשנה כל כך קשה כמו הקורונה, האמירה הזו רלוונטית. למרות שנכפה עלינו ריחוק חברתי, למרות שנדרש מאיתנו לבנות יחסים מרחוק. אני אישית הבנתי שדווקא בשנה כזו צריך להעמיק את יכולות התקשורת. כי דווקא כשפיזית אנחנו רחוקים היכולות של התקשורת הבינאישיות מתעצמות: בעבודה, עם חברים ובראש ובראשונה משפחה. מתוך עשרות הקורסים והוובינאריים ששמעתי בחרתי ללמוד: “תקשורת מקרבת” (ידועה גם כ”תקשורת לא-אלימה”, Nonviolent Communication). הגישה פותחה בשנות ה 60 של המאה ה-על ידי ד”ר מרשאל ב. רוזנברג. שיטה לניהול תקשורת ויחסים בין אישיים ולפתרון קונפליקטים, אי-הבנות וסכסוכים. הגישה מאפשרת יצירת שינוי במערכות יחסים והעמקת החיבור והאמון הבין-אישיים. ואני מודה שהמחקר של הארוורד ביזנס סקול צדק, כשיש תקשורת טובה ויחסים טובים, הופכים ליותר מאושרים.

עבודה. כמו כולם, גם אני הייתי צריכה לשנות את העסק שלי, ביום שהודיעו שלא ניתן יותר לקיים מפגשים פרונטאליים פתחתי שיעור בזום. מהר מאוד למדתי שכדי שהשיעורים יהיו באיכות שאינה נופלת מהשיעורים בסטודיו דרושה מצלמה מעולה, מיקרופון ובעיקר מישהו שיצלם וינהל את כל הנושא הטכני בשעה שאני מלמדת. משיעורים שיכולתי לנהל באופן ספונטאני בעצמי. עברתי לשיעורים מתוכננים. מאוד מתוכננים… מדוייקים. וכעת למרות שניתן לחזור לסטודיו האפשרות עבורכם להשתתף בשיעור בניראות ושמע מעולה בזמן שהנטו שלו כמעט שווה לברוטו. גרם להרבה מאוד תלמידים לבקש שאמשיך ללמד בזום. במציאות של פוסט קורונה בטח שאשמח גם לשוב להיפגש לצ’י-קונג בשקיעה עם עשרות משתתפים. ובינתיים, שמחה מאוד על השיעורים בזום וגם על האפשרות לערוך ולשלוח את השיעורים המצולמים.

בית. אומרים שזה הולך להיות העשור של הבית, למרות שגם אם נצא מהקורונה בזמן הקרוב או הבינוני, כפי הנראה הבית יישאר מרכז החיים שלנו לעוד הרבה זמן. אני לא יודעת אם עשור זה נכון, אני בטוחה שזה יהיה רלוונטי לפחות בחמש השנים הקרובות (שזה ממש הרבה). בית, זה האזור ביטחון שלנו, המקום שאנחנו מעצבים את מי שאנחנו ושהאופן שבו הוא מעוצב נראה ומתנהל משפיע עלינו, בכל מימדי החיים, פנג שוואי… זוכרים? אני מבינה את זה כבר הרבה זמן, עוד הרבה לפני הקורונה. הדבר המשמעותי ביותר והשינוי הגדול שאני לוקחת ולקחתי מהתקופה הזו, הוא שבית צריך להיות מקום שיאפשר מגוון של פעילויות במרחב אחד. שיש בו גמישות פונקציונאלית פינה אהובה שיכולה להכיל מספר פונקציות בשעות שונות של היממה או השבוע. זה המקום להגיד שבית הוא לא מקום שחוסכים עליו, צריך להשקיע בו, לטפח, לשפץ, לעבוד ושוב ושוב לחזור ולבקר בכל פינה על מנת שהיא תהיה מושלמת. תשמעו לי, זה הולך להיות לפחות “החמש השנים של הבית”- תשקיעו בו ותגרמו לו להיות המקום שלכם.

ספורט. אם היו מספרים לי שיש סיכוי שאחיה למעלה מחצי שנה בלי להיכנס לבריכה הייתי בטוחה שאין מצב שאשאר שפויה. אז כשזה קרה חיפשתי מקור של מים שבו אוכל לטבול. מהר מאוד מצאתי את עין צור, מעין לא רחוק מהבית. חיברתי לטבילה 45 דקות של רכיבה. גיליתי שהרכיבה על אופניים היא פעילות אירובית הרבה יותר אינטנסיבית משחיה (אם לא מדוושת מספיק חזק בעליות אני לא יכולה להמשיך ברכיבה:) הרגשתי שאחרי כל אימון ברכיבה אני נהיית יותר חזקה, שמצב הרוח שלי משופר שרמת האנרגיה והזיכרון הגיעו לשיאים חדשים. ואפילו שהגוף נעשה חטוב ומסת השרירים עלתה.

קרבה לטבע. הסינכרון עם העולם כבסיס לבריאות ואריכות ימים, היה נושא שלימדתי שנים. האמנתי בו והקפדתי לחיות בהלימה איתו :לקום עם עלות השחר וכו’… השנה הזו שאילצה רבים מאיתנו לנסוע פחות גרמה לגלות את הטבע. ברכיבה היומית בשבילים, בכל בוקר אני רואה פרחים חדשים. אנשים מספרים לי שהם גילו טבע קרוב מאחורי הבית או בקצה הרחוב שהיו שם שנים והם לא ידעו שהם קיימים.

תזונה. לאחרונה היתה לי פגישת עבודה עם ההנהלה הבכירה של קופת חולים כללית שאמרו לי שמחקרים מראים, שבקורונה רב הציבור השמין והפחית את כמות הפעילות הגופנית. אני פגשתי הרבה אנשים שלמדו לבשל ולאכול ממש טוב. ולמצוא שאפשר להכין בבית אוכל טעים בזמן קצר ושכשמנסים זה יוצא נהדר.

קהילה. קצת בדומה ליחסים, וכפועל יוצא מכך- נדרש מאיתנו לטפח את הקהילה שנמצאת איתנו. אני הבנתי בשלב מאוד מוקדם בקורונה שנדרש ממני לעבוד בכך קשה, ליזום להתקשר ובעיקר להיות אכפתית כלפי אחרים. יש אמרה ישנה שמתבססת על סיפור משנות החמישים- כשבצרפת שעה של קור עז הרגה עצי זית שגדלו מאות בשנים. תזכרו: שעה של קור, הורגת שנים של חום. זה הזמן לחשוב: קהילה, ערבות הדדית, נתינה- מי שחושב כך יחזיר לעצמו בחזרה את אותה אהבה.

שינה ומנוחה. הקורונה גרמה לנו להיות הרבה שעות בבית. לנוח יותר לישון ולמצוא רגיעה. חוסר בשעות שינה הוא אחד הגורמים לעלייה במשקל ומקושר גם לסוכרת, לחץ דם גבוה, אי ספיקת לב ובעיות קוגניטיביות שונות. שינה מאוזנת של 6-8 שעות שינה בלילה היא חיונית ויכולה לעזור בשמירת האיזון שכולנו רוצים.

חלומות, התפתחות, השראה. הקורונה, שינתה את הדרך שבה אנחנו חולמים, מתפתחים, והמקורות מהם אנחנו ניזונים בהשראה. הקורונה, הכריחה אותנו להסתכל פנימה אל עצמנו, אל המקומות בהם אנו כן יכולים לשלוט ודרכם להתפתח, לחלום ולצמוח. איזה מזל יש לנו שאנחנו חיים בתקופה שגם אם אנחנו לא יכולים לנסוע בעולם, עדיין ניתן לחוות אותו מרחוק! זה כמובן לא אותו דבר, אבל עדיין זה מדהים! תזכרו את כל מה שיש לכם, וכל הדרכים שניתן דרכן לחלום, להתפתח ולקבל השראה!

חג שמח. ושתהיה שנת יציאה מהקורונה, ויצירת חיים בריאים, חדשים ומאוזנים.

כליות, התמדה, אנטיאייג’-ג’ינג

Posted by BenCohen on  20 בינואר 2021
סגור לתגובות על כליות, התמדה, אנטיאייג’-ג’ינג
Category: מאמרים

כליות, התמדה, אנטיאייג’-ג’ינג.
12 דקות על המפתח לחיים בריאים וארוכים.

כליות. התמדה. אנטיאייג'-ג'ינג.
12 דקות על המפתח לחיים בריאים וארוכים

ברפואה הסינית הכליות מקושרות לחיוניות, לכוח הרצון ולהתמדה. הן האחראיות על תהליכי ההתבגרות וההזדקנות. הרפואה הקונבנציונאלית יודעת להשתיל כליות אך איננה יודעת לרפא מחלות כליות או לשפר תפקודי כליות.

 5 נקודות עיקריות על מרידיאן הכליות שכדאי להכיר

ברפואה הסינית: מאגר אנרגיית החיים. מים. חיוניות. כח הרצון.

ברפואה הסינית הכליות מקושרות ליסוד המים💧 לחיוניות, לכוח הרצון ולהתמדה🎯. הן מאחסנות את האנרגיה שנולדנו איתה – הג’ינג (JING). הג’ינג, המטען הגנטי שלנו, האנרגיה המולדת, הוא תמצית החיים שלנו, האנרגיה המזינה והטהורה ביותר. היא כמו ‘מצבר’ הנטען בצורה חלקית במהלך החיים על ידי נשימה, תזונה, מנוחה וסביבה, אך הולך ואוזל. כשאנרגיה הזו מסתיימת מסתיימים גם החיים. ומכאן החשיבות לדעת כיצד ניתן לשמור ולהזין את אנרגיית החיים.
מלבד הג’ינג, הכליות מכילות בתוכן את ה-ZHI את ה-ZHI: כוח הרצון ההתמדה, הכוח המנטלי, הפוטנציאל, חשיבה גבוהה ומצוינות.
הכליות מזינות את העובר לפני הלידה ובמהלך החיים. על פי תפיסת הרפואה הסינית (כפי שאנו למדים מהכתבים העתיקים;    
Su wen chapter 1) הכליות אחראיות על תהליכי הגדילה וההתפתחות, וכן על ההתבגרות, ההזדקנות, והמוות.

השפעה עד מעל לאזניים

איבר החישה שאליו הכליות נפתחות הן האוזניים. ישנו קשר מעניין מבחינת צורתן של האוזניים והכליות, יש קשר הדוק בין חוש השמיעה ואיכותו של הגי’נג: עם הירידה בג’ינג, מה שקורה כשמזדקנים, ישנה ירידה בשמיעה וכן טיניטוס, וחירשות.
גם השיניים והשיער מוזנים ע”י הג’ינג. במצב תקין, השיער יהיה שחור חזק מלא ומבריק והשיניים חזקות בריאות ולבנות. שערות לבנות ונשירת שיער עשויות להעיד על ירידה באנרגיית הכליות. לא במקרה בתרבויות רבות מסמל שיער הראש עוצמה וחיות.

שמירה על ניקיון הדם והאיזון הכימי בין מרכיביו

הכליות מייצרות 3 הורמונים:
1. קלציטריול (Calcitriol) – הצורה הפעילה של ויטמין D הורמון זה ממלא תפקיד בוויסות כניסת הסידן לעצמות. בכך משפיעות הכליות על החומר שממלא ומזין את העצמות בגופנו, ממלא את חוט השידרה ואת קרומי המוח (לפי הרפואה המערבית זהו מח העצם).
2. אריתרופויאטין (Erythropoietin-EPO) – המזרז את מח העצם ליצר כדוריות דם אדומות.
3. רנין – הורמון בעל תפקיד בוויסות לחץ הדם.

במערב אין כל חדש

נהוג לבחון את תפקוד הכליות באחוזים. לאדם עם שתי כליות בריאות, תפקוד כלייתי של 100% – גבוה בהרבה משהגוף צריך, הרי בעלי כליה אחת, תורמים למשל, מנהלים חיים בריאים ורגילים. ללא כל בעיה תפקודית. ירידה קטנה בתפקוד הכליות אינה גורמת לכל בעיה.

במקרה של תפקוד כלייתי פגום עקב מחלת כליות, נוצרות בעיות בריאות חמורות. אלא צצות כשהתפקוד יורד אל מתחת ל-25%. אם התפקוד יורד מתחת ל 10-15% החיים תלויים בטיפול שיחליף את פעולת הכליות: דיאליזה או השתלה.

על פי הרפואה המערבית לא ניתן לרפא מחלת כליות כרונית. בשלבים הראשונים של מחלת הכליות, ניתן להאריך את משך תפקוד הכליות על ידי שינויים באורח החיים שכוללים: תזונה, הפסקת עישון ופעילות גופנית. צעדים אלו יקטינו גם את הסיכון להתקף לב ולשבץ מוחי.

מה יש לרפואה הסינית להציע?

הרפואה הסינית מזהה אלפי שנים את ערוצי האנרגיה של יסוד המים שעוברים בשלפוחית השתן והכליות, ומטפלת בנקודות שמחזקות אותם ושומרות עליהן. בשעורי הצ’י-קונג אנו גם מבצעים תרגילים המטפחים את הכליות ושומרים עליהן.

מוזמנים להרצאה

רוצים ללמוד עוד על הכליות? כיצד לטפח את המפתח לחייים בריאים וארוכים? מוזמנים להיכנס להרצאה חדשה וקצרה (12 דקות ) וללמוד עוד על הכליות ועל 5 נקודות הלחיצה העיקריות לחיזוקן. הנה, כאן:

למה לי צ'יקונג?

בשיעורי הצ’י-קונג
👈🏻 נתרגל סדרות שמחזקות את הכליות ואנרגיית החיים ושומרות אותנו צעירים 🙂
👈🏻 נעצים את היציבות הפיזית והמנטאלית🎯
👈🏻 נחזק את המקומות העמוקים: השלד והמפרקים 🏆
👈🏻 נטפח את חוש השמיעה 👂
👈🏻 נשחרר את החרדה 🌈
👈🏻 נגביר את האור והשמחה בימים הכי קצרים בשנה 💫✨☀

נרים צ’י למעלה נזרים צ’י למטה באהבה

Posted by mcadmin on  20 בדצמבר 2020
סגור לתגובות על נרים צ’י למעלה נזרים צ’י למטה באהבה

נרים צ'י למעלה נזרים צ'י למטה באהבה
Lift Chi Up Pour Chi Down

הנעת הצ’י והזרמתו בגוף זהה להארת הגוף והנפש. כשאין בנו זרימה זה יכול לבוא כתחושה של תקיעות או מועקה, לעיתים נחוש כאבים בגוף דכדוך ואפילו דיכאון. כשאנחנו בתנועה אנחנו מאפשרים לאנרגיה= צ’י זרימה רצופה וחלקה  היוצרת תחושה של קלילות ושקט. מצב הרוח משתנה, החשיבה ממוקדת ובהירה אנו מקריני שמחה והנאה, חיבור בין גוף לנפש.  משהו קסום מתרחש✨ כמו לומר לגוף: “ויהי אור”🌟

בסדרה “נרים צ’י למעלה נזרים צ’י למטה באהבה” מתוך מפתח החיים, מאפשרת ליצור ולחוש את קסם ההארה. נאסוף אנרגיה = אור, נקרין ונזרים אותם לאזורים שונים בגוף.

את תנועות הסדרה “נרים צ’י למעלה נמטיר צ’י למטה” למדתי בסין ב 2013  מהמרכז הגדול ביותר לריפוי ללא תרופות שפעל בסין :Huaxia Zieneng Qigong Training center. היא הסדרה העיקרית שתורגלה על ידי התלמידים (החולים) ושימשה אותם להנעת האנרגיה ככלי ריפוי.  גם כיום מתרגלים אותה מיליוני אנשים.

לאחר חזרתי מסין, פיתחתי את השיטה, התאמתי אותה לישראלים, חיברתי אותה למחקרים מדעיים וקראתי לה מפתח החיים.
את הגירסה הזו, שנולדה לאחר תרגולים רבים ומשלבת את האהבה, עשיתי אחרי מספר שנים. אני מתרגלת אותה בכל בוקר כשרגלי יחפות על האדמה ופני פונות אל השמש העולה. מצאתי שהתרגול הזה עושה הבדל.

אני נותנת לאור לחדור אל הגוף אל התודעה. אחרי כן, אני מתחילה את היום ממקום זורם, נינוח ומאוזן יותר🙂 

לתרגול הסידרה:

מאפייני הסדרה:

מאפייני הסדרה:

כאשר נבצע את תנועת פתיחה, נשחרר אנרגיה לעולם, ליקום, לאין סוף. בעת ביצוע תנועות של סגירה, נספוג צ׳י מהמרחב, נאצור את האנרגיה מהטבע אלינו.
ע״י חילוף האנרגיה קבלה ונתינה אנחנו יוצרים זרימה.
כשאוספים ומשחררים צ’י, המרידאנים נפתחים ברמה האנרגטית. כשכל המרידאנים פתוחים, האנרגיה זורמת ללא הפרעה. אין חסימות וזה המקום המאוזן של הבריאות הטובה.
כך אנו יכולים להוסיף שנים לחיינו

אחרי שמתרגלים תקופה קצרה יחסית היכולת להרגיש צ’י עולה ומצליחים לחוש אותו.
חישת הצ’י עולה כתוצאה משילוב של תנועה, נשימה, כוונה.
תחושת הצ’י תגיע עם ריבוי התרגול. כשהמודעות עולה, רמת הצ’י עולה, בריאות מגיעה, איכות חיים מגיעה.

החישה עולה אחרי תקופה, רמת החישה עולה גם גוף וגם במודעות ובתודעה.
אחד המקומות הבולטים של חיבור לטבע… פיתוח החישה והרגישות, מעצים את החדות שלנו ואת היכולות החושיות שלנו:
מריחים יותר ריחות
טועמים יותר טעמים
מבחינים ביותר גוונים
התודעה מתרחבת ומאפשרת לנו להיות יותר בנוכחות יותר ערה ושלווה.

בשלב ראשון להשתמש בצ’י לריפוי עצמי ואז ניתן גם לטפל באחרים באמצעות אנרגיית החיים שנמצאת ביקום.
כשיש תחושת צ’י, אפשר גם לרפא, גם ריפוי עצמי, וגם ריפוי של אחרים, ללא קשר או השפעה על רמת הצ’י האישית. עצם זה שאני מזרימה צ’י למישהו, זה לא משפיע על הצ’י שלי, לא עובר דרכי, אלא אליו בלבד.

תרגול ברמה של דימוי כשהתנועה נעשית אל האינסוף. אנחנו משתמשים בהתכוונות שלנו, בכוונה למשיכה של הצ’י התחברות אל הצ’י אנחנו מתחברים אל היקום כולו, בעצם אנחנו מדמיינים את עצמנו ענקיים, עצומים ללא גבולות.
המקום הבריא הוא המקום שיש סנכרון בין האדם ליקום.
ברגע שאנחנו מצליחים ליצור את הסנכרון אנחנו מקבלים את כל האיכויות היקומיות, אריכות ימים, בריאות.
בתרגול נדמה שהתנועות נעשות עד אין סוף. יש בסדרה בזמנה להתחברות אין סופית, יקומית. כל תנועה היא עד לאין סוף. הגודל שלנו הוא אין סופי. יש התחברות לטבע. כשאנחנו בהכרה טבעית שאין גבול, יש שחרור, דיאלוג בין המרחב לפנים.

1. הראש נוגע בשמיים, רגליים עומדות על האדמה.
2. הגוף רגוע, התודעה מתרחבת
3. נהיה מלאי כבוד ושקטים
זה מסע לגילוי עצמי, ניתן כבוד ושקט בעשייה הזאת. מסע שיש בו שינוי וגילוי, ננסה להרגיע את הביקורתיות והשיפוטיות שנמצאת אצל רובינו. כשאנחנו בכבוד למה שאנחנו עושים, יש לנו שקט ורגיעה מגיעה.
4. התודעה בהירה וצניעות עולה. התודעה הופכת כמו פני אגם רוגע, צלולה ובהירה, בו אנחנו יכולים להשתקף. במקום של רוגע, יש גם צניעות.
5. ללא מחשבות טורדות. ריקון המחשבה. גם בהתכוונות ובנוסף, מכיוון שבסדרה יש תנועתיות רבה (89 תנועות) עיקר תשומת הלב תהיה נתונה לתנועה, לאופן ביצועה ולתשומת הלב לתרגול “העבודה” עם אנרגיית החיים ולכן לא נשתדל להיות מרוכזים ולא לאפשר למחשבות טורדות לעלות.
6. נחשוב מרחב. כשהתודעה שלווה, נאפשר לה להיפתח לאין סוף.
7. וגם נחשוב גוף. אנחנו עדיין מחוברים לגוף.
8. הגוף נמצא בהרמוניה מלאה עם הצ’י. כשהתודעה חוזרת מהאינסוף לגוף, היא מביאה איתה איכויות של בריאות.

כל הנקודות הן נקודות התייחסות, זה דבר מאוד חשוב במהות, בשונה משיטות טיפול אחרות שמחיבות דיוק (לפעמים אפילו מילימטרי), כמו בדיקור, למשל, כאן העיקר הוא התכוונות להזרמת האנרגיה לאזור מסוים.

 • נקודה מספר 1 Ming men נמצאת בין הכליות בגב משמעות המילה: “שער החיים”. מזרימה אנרגיה לכליות ולכל האיברים שנמצאים בבטן ובגב התחתון.
  או כפי שנאמר בפס הקול: לדאן טיין (ים האנרגיה) התחתון.
 • נקודה מספר 2 Dabau ממוקמת מתחת לבית השחי. ומזרימה אנרגיה לסרעפת, ללב ולריאות או כפי שנאמר בפס הקול: לדאן טיין (ים האנרגיה) האמצעי.
 • נקודה מספר 3 Yintang העין השלישית מזרימה אנרגיה לראש על איבריו השונים. או כפי שנאמר בפס הקול: לדאן טיין (ים האנרגיה) העליון.
 • נקודה מספר 4 Yuzheng ממוקמת בחלק האחורי של הראש בדיוק מול העין השלישית.
 • נקודה מספר 5 Zongkui ממוקמת על האמה בין המפרק הראשון לשני.
 • נקודה מספר 6 Chihu ממוקמת בין הכתף לבית השחי נקודה מספר 1 על מרידיאן הריאות. משפרת נשימה ואת זרימת האנרגיה במרידיאן הריאות וקלה על שיעול.
 • נקודה מספר 7 Baihui “נקודת מאה המפגשים” הנקודה הגבוהה ביותר בראש. הנקודה ממנה אנו מזרימים את האנרגיה המקום של החיבור לאינטואיציה לאוניברסאלי. זה המקום של המרפס הפתוח אצל תינוקות.
 • נקודה מספר 8 Huiyin נמצאת בין הפתחים בחיץ הנקבים והיא המקבילה לנקודה מספר 7.
  חשיבותה בסגירת האזור לבל “ידלוף” הצ’י שאנו אוספים ואוצרים בתוכנו.

חילוף והזרמה של אנרגיה קיומית

כאשר נבצע את תנועת פתיחה, נשחרר אנרגיה לעולם, ליקום, לאין סוף. בעת ביצוע תנועות של סגירה, נספוג צ׳י מהמרחב, נאצור את האנרגיה מהטבע אלינו.
ע״י חילוף האנרגיה קבלה ונתינה אנחנו יוצרים זרימה.
כשאוספים ומשחררים צ’י, המרידאנים נפתחים ברמה האנרגטית. כשכל המרידאנים פתוחים, האנרגיה זורמת ללא הפרעה. אין חסימות וזה המקום המאוזן של הבריאות הטובה.
כך אנו יכולים להוסיף שנים לחיינו

חישה חזקה של צ'י

אחרי שמתרגלים תקופה קצרה יחסית היכולת להרגיש צ’י עולה ומצליחים לחוש אותו.
חישת הצ’י עולה כתוצאה משילוב של תנועה, נשימה, כוונה.
תחושת הצ’י תגיע עם ריבוי התרגול. כשהמודעות עולה, רמת הצ’י עולה, בריאות מגיעה, איכות חיים מגיעה.

החישה עולה אחרי תקופה, רמת החישה עולה גם גוף וגם במודעות ובתודעה.
אחד המקומות הבולטים של חיבור לטבע… פיתוח החישה והרגישות, מעצים את החדות שלנו ואת היכולות החושיות שלנו:
מריחים יותר ריחות
טועמים יותר טעמים
מבחינים ביותר גוונים
התודעה מתרחבת ומאפשרת לנו להיות יותר בנוכחות יותר ערה ושלווה.

היכולת לעבוד עם הצ'י לטובת ריפוי

בשלב ראשון להשתמש בצ’י לריפוי עצמי ואז ניתן גם לטפל באחרים באמצעות אנרגיית החיים שנמצאת ביקום.
כשיש תחושת צ’י, אפשר גם לרפא, גם ריפוי עצמי, וגם ריפוי של אחרים, ללא קשר או השפעה על רמת הצ’י האישית. עצם זה שאני מזרימה צ’י למישהו, זה לא משפיע על הצ’י שלי, לא עובר דרכי, אלא אליו בלבד.

תרגול ברמה של דימוי כשהתנועה נעשית אל האינסוף. אנחנו משתמשים בהתכוונות שלנו, בכוונה למשיכה של הצ’י התחברות אל הצ’י אנחנו מתחברים אל היקום כולו, בעצם אנחנו מדמיינים את עצמנו ענקיים, עצומים ללא גבולות.
המקום הבריא הוא המקום שיש סנכרון בין האדם ליקום.
ברגע שאנחנו מצליחים ליצור את הסנכרון אנחנו מקבלים את כל האיכויות היקומיות, אריכות ימים, בריאות.
בתרגול נדמה שהתנועות נעשות עד אין סוף. יש בסדרה בזמנה להתחברות אין סופית, יקומית. כל תנועה היא עד לאין סוף. הגודל שלנו הוא אין סופי. יש התחברות לטבע. כשאנחנו בהכרה טבעית שאין גבול, יש שחרור, דיאלוג בין המרחב לפנים.

שמונה אמירות הנמצאות בבסיס התרגול, אשר מסייעות להתכוונן גם תודעתית

1. הראש נוגע בשמיים, רגליים עומדות על האדמה.
2. הגוף רגוע, התודעה מתרחבת
3. נהיה מלאי כבוד ושקטים
זה מסע לגילוי עצמי, ניתן כבוד ושקט בעשייה הזאת. מסע שיש בו שינוי וגילוי, ננסה להרגיע את הביקורתיות והשיפוטיות שנמצאת אצל רובינו. כשאנחנו בכבוד למה שאנחנו עושים, יש לנו שקט ורגיעה מגיעה.
4. התודעה בהירה וצניעות עולה. התודעה הופכת כמו פני אגם רוגע, צלולה ובהירה, בו אנחנו יכולים להשתקף. במקום של רוגע, יש גם צניעות.
5. ללא מחשבות טורדות. ריקון המחשבה. גם בהתכוונות ובנוסף, מכיוון שבסדרה יש תנועתיות רבה (89 תנועות) עיקר תשומת הלב תהיה נתונה לתנועה, לאופן ביצועה ולתשומת הלב לתרגול “העבודה” עם אנרגיית החיים ולכן לא נשתדל להיות מרוכזים ולא לאפשר למחשבות טורדות לעלות.
6. נחשוב מרחב. כשהתודעה שלווה, נאפשר לה להיפתח לאין סוף.
7. וגם נחשוב גוף. אנחנו עדיין מחוברים לגוף.
8. הגוף נמצא בהרמוניה מלאה עם הצ’י. כשהתודעה חוזרת מהאינסוף לגוף, היא מביאה איתה איכויות של בריאות.

נקודות התייחסות בתוך התנועה

כל הנקודות הן נקודות התייחסות, זה דבר מאוד חשוב במהות, בשונה משיטות טיפול אחרות שמחיבות דיוק (לפעמים אפילו מילימטרי), כמו בדיקור, למשל, כאן העיקר הוא התכוונות להזרמת האנרגיה לאזור מסוים.

 • נקודה מספר 1 Ming men נמצאת בין הכליות בגב משמעות המילה: “שער החיים”. מזרימה אנרגיה לכליות ולכל האיברים שנמצאים בבטן ובגב התחתון.
  או כפי שנאמר בפס הקול: לדאן טיין (ים האנרגיה) התחתון.
 • נקודה מספר 2 Dabau ממוקמת מתחת לבית השחי. ומזרימה אנרגיה לסרעפת, ללב ולריאות או כפי שנאמר בפס הקול: לדאן טיין (ים האנרגיה) האמצעי.
 • נקודה מספר 3 Yintang העין השלישית מזרימה אנרגיה לראש על איבריו השונים. או כפי שנאמר בפס הקול: לדאן טיין (ים האנרגיה) העליון.
 • נקודה מספר 4 Yuzheng ממוקמת בחלק האחורי של הראש בדיוק מול העין השלישית.
 • נקודה מספר 5 Zongkui ממוקמת על האמה בין המפרק הראשון לשני.
 • נקודה מספר 6 Chihu ממוקמת בין הכתף לבית השחי נקודה מספר 1 על מרידיאן הריאות. משפרת נשימה ואת זרימת האנרגיה במרידיאן הריאות וקלה על שיעול.
 • נקודה מספר 7 Baihui “נקודת מאה המפגשים” הנקודה הגבוהה ביותר בראש. הנקודה ממנה אנו מזרימים את האנרגיה המקום של החיבור לאינטואיציה לאוניברסאלי. זה המקום של המרפס הפתוח אצל תינוקות.
 • נקודה מספר 8 Huiyin נמצאת בין הפתחים בחיץ הנקבים והיא המקבילה לנקודה מספר 7.
  חשיבותה בסגירת האזור לבל “ידלוף” הצ’י שאנו אוספים ואוצרים בתוכנו.

 

כשמתרגלים עם פס הקול, התרגול הוא כ-20 דקות. לאחר כמה חודשים של תירגול, כאשר זוכרים את סדר התנועות בעל פה, ניתן לתרגל את הסדרה בקצב שונה. ניתן להאט או להאיץ ולתת מקום לכל דימוי שיכול לשרת אתכם, בדרככם לטיפוח חיים מאושרים מלאי עוצמה, שמחה בריאות ושלווה.

8 המרידיאנים המיוחדים

Posted by ben on  21 באוקטובר 2020
סגור לתגובות על 8 המרידיאנים המיוחדים
Category: מאמרים

שמונת המרידיאנים המיוחדים

שמונת המרידיאנים המיוחדים

ליצור חיוניות, אנרגיה זורמת בשפע והגנה טבעית לטובת המערכת החיסונית. על ידי ביצוע של מספר תנועות פשוטות ונעימות. הכירו את הסדרה התנועתית הטומנת בחובה ידע עתיק בן אלפי שנים:  
שמונת המרידיאנים המיוחדים” 

  “שמונת המרידיאנים המיוחדים” הם המסלולים העמוקים ביותר של הצ’י בגוף. הם הראשונים להתפתח בגופך. הם נוצרים בעת ההתעברות כשהביצית והזרע מתאחדים, הם קודמים, מולידים ותומכים ב -12 מרידיאני האיברים, בהתאם למורשתנו הרוחנית והגנטית. הם מספקים לנו מפה כדי לממש את הפוטנציאל שלנו, את הייעוד שלנו, את מטרת חיינו, ומאפשרים להמיר את Jing ל- Shen, את האנרגיה המולדת לרוח האישית, באמצעות הכוח המחליף של צ’י.

למרידיאנים המיוחדים יש תפקידים חשובים בגוף, בנפש וברוח:
1) הם משמשים כמאגרי צ’י ודם עבור שנים עשר המרידיאנים שמייצגים את האיברים, ממלאים ומרוקנים אותם לפי הצורך.
2) הם יוצרים סירקולציה של האנרגיה המולדת בגוף ויש להם קשר חזק עם הכליות.
3) הם עוזרים להפיץ את ה- Wei Qi הצ’י המגן סביב הגוף ולכן ממלאים תפקיד חשוב בשמירה על הבריאות.
4) הם מחברים את שנים עשר הערוצים הרגילים.

בהסתכלות הוליסטית שמונת המיוחדים הם חלק מהקשר עם או דרכם מתקיים החיבור שלנו לאנרגית האינסוף, אותה אנרגיה קוסמית שאיתה אנחנו עובדים בצ’י קונג וששייכים לציר היצירה :
Heaven – man – earth
שמאפשר את הביטוי המלא שלנו.

אמנות הקשת

Posted by BenCohen on  8 באוקטובר 2020
סגור לתגובות על אמנות הקשת
Category: מאמרים

קרדיט: Heung Soon

אמנות הקשת

הקשת היא התנועה המייצגת את יסוד המתכת בסדרות הקלאסיות העתיקות ביותר (8 יחידות רקמת המשי Ba Duan Jing). שיר 77 מספר הטאו נראה לי מעניין לחקירה עכשיו, כשאנחנו בשיא יסוד המתכת, בסתו. יסוד המתכת מאופיין בטוהר, המוותר על המיותר ומדייק אותנו לעיקר. כמו דריכת הקשת וכיוונון החץ אל המטרה.

בחרתי לתרגם מאנגלית את התרגום של  Master Luke Chan 
מספרו: 

Eieht Secrets of Tao Te Ching

“הטאו של השמיים הוא כמו דריכת הקשת
כשהיא גבוהה מידי היא מונמכת
כשהיא נמוכה היא מוגבהת
כשיש יותר מדי מתח מפחיתים
כשאין מספיק מתח מגבירים

הטאו של השמיים הוא לגרוע מן העודף
ולהוסיף לאלה שיש להם מעט

דרך האדם שונה
הוא שודד את אלו שיש להם מעט
ומציע עוד לאלו שיש להם הרבה.

מי יוכל לתת את העודף שלו לעולם?
רק אלה ההולכים בדרך הטאו

לכן, החכם פועל ללא ציפיות
נסוג כאשר העבודה הושלמה
ונמנע להתרברב ביכולותיו

(ספר הטאו – שיר 77)

 

רוני.

יום הטאי-צ’י והצ’יקונג העולמי

Posted by mcadmin on  24 באפריל 2020
סגור לתגובות על יום הטאי-צ’י והצ’יקונג העולמי
Category: מאמרים

יום הטאי-צ’י והצ’יקונג העולמי

בכל שנה באביב מאחדים אנרגיות טובות במקומות רבים בעולם, ביום הטאי-צי וצ’י-קונג העולמי, או כפי שהוא מכונה:

One World One Breath

השנה האירועים ייתקיימו בשידורי אונליין. הראשון ביניהם יתקיים:

בשבת הקרובה ב- 25 לאפריל

שמונה שעות רצופות של מאסטרים שונים יהיה מעניין..  הלינק להרשמה והשתתפות:

https://www.qigongmasters.com/

כמיטב המסורת ההשתתפות ללא עלות 💝 

באירועים אלה משתתפים מיליוני אנשים ברחבי העולם הכוללים תרגול צ’י-קונג וטאי צ’י המביאים לתחושה מיידית של רוגע ושמחה.

סדנה נוספת יעביר כריס מקאליסטר

להצטרפות לקבוצת הוואטספ של התרגול ניתן ליצור קשר עם ערן בנייד:

052-4020557

הלינק להשתתפות >>

התירגול מיועד להעמיק את המודעות לתרגול תורות הבריאות הסיניות העתיקות לטיפוח שלווה ובריאות שהם מעניקים למתרגלים.

כך נחבר יחד אנרגיה אחת עולמית גדולה

זוהי הזדמנות להזמין חברים, חברות ובני משפחה להתנסות  וליהנות מחוויה מיוחדת של יצירת אנרגיה עולמית משותפת

סופ”ש נעים, 

רב אהבה, בריאות וצ’י,

רוני

הטרנספורט האחרון

Posted by mcadmin on  21 באפריל 2020
סגור לתגובות על הטרנספורט האחרון
Category: מאמרים

הטרנספורט האחרון

יום השואה הוא יום מיוחד מאוד בשבילי. בבית שבו גדלתי אמא שלי אמרה תמיד: “במשפחה שלנו אף אחד לא נספה בשואה” היה במשפט הזה צליל של גאווה וגם סגירה של הנושא כולו. אבא שלי היה אדם שקט וסגור ומיעט לדבר. יום אחד בהיותי בת עשר שנינו יושבים על שפת הים ומשוחחים. אבא אומר לי: “אני היחידי שנותרתי מהכיתה שלי, כל הילדים היהודים שהיו איתי בבית הספר נספו בשואה”. אני זוכרת את עוצמת האמירה ואת ההלם, רואה בזיכרוני את שנינו יושבים ואני מעלה עוד כמה שאלות בניסיון להבין…

כמה שנים מאוחר יותר זוכרת פגישה עם סבתא שלי, אני בכיתה ז’ מכינה את אלבום השורשים המשפחתי. קובעת איתה פגישה מיוחדת כדי שתעזור לי בבניית אילן היוחסין שלנו. אני זוכרת איך הוציאה מהארון לוח שנה קטנטן, בגודל של ספר תהילים שמחזיקים בארנק, בו נשמרו תאריכי הלידה והמוות של כל בני המשפחה. אילן היוחסין שלי הגיע עד לשנת 1780! גם שם באותה פגישה, לא הועלה נושא השואה ומה היה גורל בני המשפחה. סבתי שנפטרה שנים רבות לאחר מכן מעולם לא הזכירה את העובדה שכל בני משפחתה, הוריה ואחיותיה על ילדיהם נספו בשואה.

כשבגרתי, התחלתי לחפש אינפורמציה בניסיון להבין מה עלה בגורל משפחתו של אבי: ביום בו נאסר על היהודים לצאת אחרי שש בערב מהבית הודיעה סבתי לסבי שהיא לא נשארת בצ’כיה ושהיא מבקשת לעזוב ולעלות לישראל. סבי כיהודים רבים אחרים, סרב תחילה וניסה לשכנעה שהמצב זמני. משפחתו הענפה, מצאצאי חת”ם סופר, חיה דורות רבים בצ’כיה, עסקיהם המשגשגים והחיים הנוחים אותם חיו כמשפחה גרמו לו לנסות לשכנעה להשאר עד יעבור זעם. היא מצידה גמרה אומר ואמרה, שאם לא יבוא איתה תיקח את שלושת הילדים ותעלה בלעדיו.

משפחתו של אבי בהודונין צ’כיה ערב מלחמת העולם השניה

באותם ימים לעלות לארץ ישראל לא היה דבר פשוט, היה צורך בהוצאת סרטיפיקט: רשיון עליה, שחולק על פי מכסות שנקבעו על ידי הבריטים להנהלה הציונית תמורת תשלום. סבי שנעתר לבקשתה נסע לפראג (נסיעה של מספר ימים) וחזר בידיים ריקות. סבתי שהייתה אישה חכמה ויפה, לקחה את דודי בן ה-4 איתה, ונסעה שוב לפראג. היא חזרה כשבידיה הסרטיפיקטים המיוחלים.
בספטמבר 1939 כשצ’כיה נמצאת כבר תחת הכיבוש הנאצי, באישון לילה ותמורת תשלום, הוברחו סבי סבתי ושלושת ילדיהם בקרון חתום אל מחוץ לגבולות צ’כיה. משם הגיעו לנמל טרייסט שבאיטליה וממנו הפליגו ועלו ארצה.
מעט מאוד נודע לי מה עלה בגורלם של יתר בני משפחתו של אבי שנותרו באירופה, לעיתים מעט פה מעט שם היה אבי מספר לי. מספר שנים לפני מותו באחד מאשפוזיו הארוכים בעודי יושבת לצידו הפליג לשעה קלה לתוך הסיפור המשפחתי. בניסיון לזכור כל פרט משפע הפרטים המרתקים עוד חלפה במוחי המחשבה שבפעם הבאה כדאי שאביא עימי מחברת וארשום את מה שהוא מספר לי. כמו הרבה דברים בחיים משום מה לא עשיתי זאת. מספר שנים לאחר מכן הבאתי דף עדות של יד ושם. בפגישה עם אבי, ניסיתי לתעד את סיפורם ושמותיהם של בני משפחתו ומה עלה בגורלם. אבי כבר לא היה מסוגל לתת לי את מבוקשי. כך ביום אביב אחד נסתם ונסגר הפרק החשוב הזה. דף העדות המשיך ללוות אותי גם לפגישות הבאות איתו. אך אני שראיתי את חוסר האונים שלו, באותם רגעים בהם כבר לא הצליח להעלות באופן בהיר וסדור את זיכרון יקיריו לא העזתי לחזור ולבקש.

אבא שלי נפטר לפני מספר שנים ואתו הלכו זיכרונותיו והידע אודות משפחתו. הדבר היחיד שנותר לי מההיסטוריה המשפחתית באותן שנים הוא מכתב שכתב אבא של סבתא שלי לסבתא שלי יום לפני העברתם בטרנספורט: Cn602 לטרזנשטאט. הגעגוע והכמיהה לדעת מה היה גורל משפחתי יישאר איתי לעולם.

המכתב האחרון

השולח: קארל פירסט, גאיה
אל: בתו הרטה סופר
בשער חפר ליד ידידיה, פלסטינה

כנראה מחר ניסע לטרזנשטאט בטרנספורט Cn602
מקווים להתראות – אנסה לכתוב
תודיעי לגרטה (אחותה)
ד”ש מקרל ויוליה

גאיה 17.1.43

אם יש לכם קרובי משפחה, מכרים או חברים מבוגרים יוצאי אירופה, או אחרים, שעדיין יכולים לספר את סיפור חייהם ומשפחתם. זה הזמן! בימים אלו במיוחד הם ישמחו לקשר, לחוש משמעותיים. נסו לדובב אותם לדבר, אפשר להקליט שיחה טלפונית או לבצע פגישה בזום תאפשר גם לצלם ולשמר את ההיסטוריה שלהם… שלנו…לפני שגם אצלכם יהיה מאוחר מידי.

שלכם- רוני.

סדנה של שיטת העבודה

שיטת העבודה של ביירון קייטי – איך אפשר לאהוב את מה שיש?

Posted by mcadmin on  7 באפריל 2020
סגור לתגובות על שיטת העבודה של ביירון קייטי – איך אפשר לאהוב את מה שיש?

חלק גדול מהסבל שיש לנו בחיים נובע מהמחשבות שאנו חושבים, שאנחנו לא מקבלים את המציאות ורוצים שהיא תהיה שונה מכפי שהיא.

שיטת העבודה של ביירון קייטי

“העבודה” היא שיטה פשוטה ויעילה, אשר הומצאה על ידי ביירון קייטי. אישה אמריקאית, סופרת מרצה ומורה רוחנית בתחום. השיטה מאפשרת לעבוד ולחקור כל מחשבה, להבין לעומק מדוע אנחנו חושבים אותה ומהי האמת, באמת. באמצעות ארבע שאלות והיפוכים מגוונים אפשר, בתהליך קצר (20 דקות), להגיע לתובנות עמוקות. על מגוון נושאים שאותנו מטרידים: על חיינו ויחסינו עם האנשים הכי קרובים, לקבל כלים לעבוד על הביקורת העצמית והשיפוטיים שמביאים הרבה קושי לחיים. בסוף כל תהליך מתקבלת תובנה רעננה על המציאות ומה שהיא מביאה. השיטה מתאימה לכל אדם המעוניין לרכוש כלי נוסף לשיפור חייו (מתאימה גם לעבודה עם ילדים) וכן לאנשים שכבר למדו אותה ומעוניינים לחזק את היכולת האישית לעבוד עם השיטה.

כל יום חולפות במוחנו עשרות אלפי מחשבות

(מחקרים עדכניים מדברים על כ-60,000 מחשבות ביממה). חלק מהמחשבות הן לא נעימות כמו דאגות וחרדות. חלקן מעלות גם רגשות כמו כעס, עצב, תסכול והרבה פעמים בעקבות המחשבות מגיעות גם על תחושות פיזיות לא נעימות כמו לחץ, עומס עייפות ועוד.

בואו ללמוד ואפשרו לחייכם להשתנות

סדנה של שיטת העבודה
סדנת שיטת העבודה של ביירון קייטי

לשפר את היחסים עם האנשים הכי קרובים: עם בני הזוג, ההורים והילדים. חייכם יכולים להיות יותר טובים ונעימים! תוכלו ללמוד לטפל בעצמכם, להיפתר מביקורת עצמית ושיפוטים. אפשרו לעצמכם לחוש אהבה ולהיות במקום של הבנה בהירה והכרת תודה.

את שיטת העבודה ניתן ללמוד בסדנה מרוכזת או במסגרת אישית פרטנית. בנוסף ניתן לבחור לבא להתנסות אישית לטפל בנושא או מחשבה שמטרידה אתכם ואתם מעוניינים לחקור.

הסדנא הבאה תיערך ב- 13.4.2020 בין 9:30-12:30.

לקבלת פרטים והרשמה צרו קשר

The Daodejing: the oral tradition Understanding and practice – with Dr. Alan Peatfield

Posted by mcadmin on  1 בדצמבר 2019
סגור לתגובות על The Daodejing: the oral tradition Understanding and practice – with Dr. Alan Peatfield
Category: מאמרים

The Daodejing: The oral tradition

 

Understanding and practice

with
Dr. Alan Peatfiel

מרכז “מפתח החיים” בית יצחק
יום חמישי ה 12 לדצמבר

 בשעה: 20:00

ספר הטאו (DAODEJING ) הוא אחד  הספרים המתורגמים החשובים ביותר בעולם לאחר התנ”ך. עם זאת רוב האנשים חושבים שזהו ספר בעל טקסט פילוסופי  המתמקד בממשל. מה שלא ידוע הוא שספר הטאו הוא מדריך רוחני גאוני המציע דרך להכלת משמעות השינוי האישי . הדבר בא לידי ביטוי במשפטים הבאים:

“אלו הן המילים

זוהי כוונתן

וזו הדרך לעשות אותם”.

בהרצאתו ידון אלן פיטפילד בתורה שבעל הפה כפי שהיא נשמרה במסורת המים של הדאו (SHUI FA DAO JIA) מבית מדרשו של המאסטר LIU HUNG CHIEH. אלן יציג את המושגים הבסיסיים המאפשרים לך לשלב אותם באופן פרקטי בתרגול. בנוסף, נלמד מספר תרגילי מדיטציה שנובעים מהטקסט של ספר הטאו.

אלן פיטפילד– מתרגל אומנויות לחימה ותרגולים אנרגטיים מאז 1968 ומלמד מאז 1983. מורה מוסמך בשיטת  ‘Energyarts’ של ברוס פרנסיס, והיה תלמיד בה-גווא – צ׳י גונג של ד״ר שיאה פייקי משנת 1966 ועד מותו של ד״ר שיאה בשנת 2003. הוא אחד המייסדים של ארגון הטאי-צ׳י בבריטניה, והוא יועץ לענייני טאי-צ׳י בתוכנית ‘Health UCD’ באוניברסיטת-קולג׳ דבלין.

הסדנה בשפה האנגלית תתקיים במרכז “מפתח החיים” סמטת ההדרים 30  מושב בית-יצחק.

 יום חמישי ה 12.12.19

בשעה 20:00

עלות ההשתתפות בסדנה: 40 ש”ח

 

The Daodejing: the oral tradition

Understanding and practice

with
Dr. Alan Peatfield

Date:   12th  December 2019

20:00 

The Daodejing is reputed to be the most translated book in the world, after the Bible. Yet most people think of it as purely a philosophical text, focusing on governance. What is unknown is that the Daodejing is a spiritual guide, offering a way to embody. This is expressed in the phrase:

“These are the words.

This is what they mean.

This is how to do them.”

In this lecture Alan Peatfield will discuss the oral tradition preserved in the Water Tradition of Daoism (Shui Fa Dao Jia) of Master Liu Hung Chieh. He will present the fundamental concepts, which allow you to engage the practical teachings. He will then teach some of the meditation practices which arise out of the text.

“This is how to do them!”