יזמות העתיד תדר צ’יקונג

נגן וידאו

במסגרת סדרת ההרצאות ‘עושות דרך’ שמשולבת בשיעורי הצ’י-קונג החודש, אירחתי השבוע את עדי סקופ כרמון להרצאה על יזמות העתיד. היה מעלף!

עדי, יזמת חברתית כלכלית, שהציגה פרספקטיבה מפתיעה על העתיד. לעומת הדימוי הרווח של עתיד רובוטי קר ומנוכר, עדי הציגה את העתיד בצורה מאוד אופטימית ומרחיבת תודעה.

העיקרון הראשון, הסבירה, הוא עיקרון של חזרה לשבטיות: “אין עתיד בלי ביחד ואין עתיד בלי חיבור מלב אל לב”. העתיד מראה לנו שהלכנו רחוק מדי בהווה לנפרדות”. על מנת ליצור את העתיד שאנחנו רוצים – שזה אולי מבנים כלכליים אחרים, אולי מיזמים שפותחים לנו את התודעה, אולי מיזמים שמאפשרים לנו להתחבר יותר בצורה אינטימית אחד לשני על אף הווירטואליות – אנחנו צריכים להיות מחוברים, אנחנו צריכים את השבט.

עדי מספרת שבכל מפגש של יזמי העתיד, חצי שעה הראשונה (מתוך שעה וחצי) מוקדשת ליצירת חיבור בין המשתתפים. “התודעה המחוברת, הקולקטיב והסנכרון, היכולת להסתכל על אותו עתיד, על אותו חזון, ואז לפעול על פיו, הוא הדבר הראשון המשמעותי”.

העיקרון השני הוא עיקרון היזמות התודעתית: מתעסקים הרבה ברוח, צ’י-קונג ומדיטציות זה חלק מהיום יום שלנו. זה נשמע אולי כמו אוקסימורון, שהעתיד ומיזמי העתיד, הולכים יחד עם אנשים שמחוברים אחד לשני, ומחוברים למדיטציה ולתודעה, אבל זה בעצם הולך ביחד”.

ביום יום נפגשת קבוצת יזמי העתיד שהיא מובילה, במרחב וירטואלי: מרחב שתומך בהם, ושיש בו כל מיני דברים מגניבים שקשורים ל-AI ול- Virtual Reality, אותם הציגה לנו. “הבנו שהיכולת שלנו להתחבר ולהיות שזורים ולהיות מסונכרנים, היא לאו דווקא תלויה בזמן ובמקום”. לצד הצד הרוחני נמצא גם צד מאוד מאוד טכנולוגי, שתומך בהם, במסע היזמי שלהם ובחיבור ביניהם, אך הוא לא לשם הדבר עצמו. הפעילות היא בין שווים ואין היררכיה בין המשתתפים, אין עובדים ועבודה. הכל בשפה של יצירה משותפת.

עדי מסבירה, שהבינה האנושית והבינה המלאכותית, שמייצרות יחד דברים, תלויות בתודעה. אם התודעה מייצרת את המציאות ממקום בורא, ממקום מחובר, ממקום של עשיית טוב ושל ראיית הטוב, אז תהיה לנו מציאות כזו. “הבינה המלאכותית, משקפת לנו את התודעה שאנחנו נמצאים בה”.

ולכן עיקר העבודה היא להתחבר אחד אל השני, כדי לייצר תקשורת מקרבת, תקשורת מאפשרת. כל האנרגיה שהם מייצרים בין היזמים, היא אנרגיה שמאפשרת להשתמש אחר כך בכלים האלה בצורה מיטיבה, כדי להיות בתדר גבוה.

“גם כשעושים צ’י-קונג כל בוקר, זה מכניס אותנו לתדר הגבוה הזה”, מסבירה עדי, “זאת אומרת, הדברים שזורים אחד בשני. זה לא מקרי שרוני הזמינה אותי, הלוואי ורוני הייתה כל בוקר מעבירה לנו שיעור צ’י-קונג, שככה אנחנו נפתח את פגישות הבוקר שלנו, בתדר הזה”.

עדי, תודה רבה. זה היה מעורר השראה, פותח את הראש, מרתק ביותר. מאחלת לך המשך עשייה פוריה, ובהצלחה, תודה רבה.

מוזמנים לשתף.

מאחלת לכולנו בשורות טובות, רב אהבה, בריאת וצ’י – 
רוני.

Powered by WishList Member - Membership Software