לימודי צ’יקונג

מרוץ החיים עשוי לגרום לנו למצוא עצמנו מתמודדים עם חרדה, לחצים ומתחים הבאים לידי ביטוי הן בנפשנו והן בגופנו, משום שהם מקשה אחת המשפיעים ומושפעים זה מזו. בעולם של רעש ומתח הגיע הזמן למצוא מעט שלווה ונחת. וזוהי מטרתם של לימודי צ’יקונג.

מה לי ומה ללימודי צ’יקונג?

סביר להניח שהדבר הראשון העולה לראשכם בהקשר לתחום לימודי צ’יקונג הוא השאלה “מה זה?” ו”מה לי ולזה?”. תורת הצ’יקונג נדדה אלינו ישירות מהמזרח הרחוק. התורה הסינית העתיקה מוכרת כבר מעל ל-5,000 שנים ומתורגלת במטרה למצוא את האיזון המבוקש בין הגוף לנפש. התורה המשויכת לרפואה הסינית דוגלת בהתנהלות ההרמונית בין שינויי העולם המשפיעים על התדרים האנרגטיים בגוף והיא מעניקה את הכלים הייחודים לשמירה על החיבור בין האדם לטבע.

ולפיכך, צ’יקונג הוא ענף תנועתי המתמקד בשלושה מישורים משמעותיים – תנועה, נשימה ומודעות במטרה לשמור על איזון בריא בין הנפש, הגוף והרוח.

דגש נוסף המשמעותי לתרגול הצ’יקונג הוא עונות השנה. על פי הפילוסופיה הסינית, עונות השנה משפיעות על גופנו. ועל כן, התרגילים השונים מותאמים לעונות השנה בשל השפעתן על התדרים הגופניים. בנוסף, התרגילים מתאימים גם לאיזון ולשליטה מבוקרת במערכות הגוף השונות – מערכת הנשימה, מערכת העצבים ועוד, המושפעות מרגשותינו. לדוגמה, עונת החורף עשויה לעורר בנו רגשות פחד ולחצים המתבטאים בגוף באזור הכליות ועל כן תרגול צ’יקונג בחורף יטה להתמקדות באיזון הכליות.

כיצד מתבצע התרגול?

במטרה להגיע לריכוז תודעתי ומדיטטיבי, מושם דגש על תנועות רכות ונעימות המתבצעות בישיבה ובעמידה בשילובן של נשימות מעמיקות. כך, המתרגל יכול להרפות מהטרדות ומהלחצים, להעניק מודעות מתבקשת לגוף במטרה לחדש את מצבורי האנרגיה שלו. יתר על כך, התרגול תורם לחיזוק ולחיטוב הגוף, לטיפוח הגמישות וכן לשחרור השרירים.

מתחילים לתרגל

רוני ויסמן מזמינה אתכם לתרגל יחד עמה את התורה הסינית הנפלאה. רוני היא מטפלת מוסמכת ומורה בכירה בצ’יקונג, בעלת תואר שני במנהל עסקים והשכלה ברפואה סינית. לאחר שנות עיסוק רבות כאשת עסקים מצליחה, החלה לתרגל את האמנות הסינית וראתה שינוי גדול ומוצלח באורח חייה ועל כן הסבה את הקריירה שלה לקריירה בעלת שליחות משמעותית למען גופם ונפשם של תלמידיה. מזה כעשור שרוני מתרגלת את צ’יקונג לקבוצות וליחידים וכן מטפלת באופן פרטני. אתם מוזמנים להתנסות, להתאהב ולהישאר.